«Ақмола обласы білім басқармасының Целиноград ауданы бойынша білім бөлімі «Қараменді батыр  ауылының жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі  
Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа села Караменды батыра отдела образования по Целиноградскому району управления образования Акмолинской области»  

СоцСети

 

 

 

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақ тілі. Қызым – жағадағы құндызым

 

Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:   8-бөлім:Қызым – жағадағы құндызым,Ұлым – аспандағы жұлдызым  «Қозы Көрпеш – Баян сұлу» жыры (үзінді).

Күні :  26.01.2024     

Педагогтің аты-жөні: Макишева Эльмира Тулагановна

Сынып: 8 «Б»

Қатысқан оқушылар:                 Қатыспаған оқушылар :       

Сабақтың  тақырыбы:   9.     Қызым – жағадағы құндызым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

8.2.5.1.пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін сенімді дәлелдеу және қойылған  сұрақтарға  жауап беру

8.5.1.5. демеулік шылаулардың қызметін білу,ауызша және жазба жұмыстарында орынды қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: пікірталасқа қатысушылар берілген тақырып бойынша өз пікірлерін  дәлелдейді  және қойылған  сұрақтарға  жауап береді;

Ауызша және жазба жұмыстарында ережені анықтап,орынды қолдана біледі

 

                             Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру:

Открытый урок "Демалыс не үшін қажет? " - начальные классы, уроки

Үй жұмысын тексеру

Мұғалім бір не бірнеше оқушыдан үй тапсырмасын ақырын дауыспен сұрайды, ал басқа оқушылар дайындала береді. Бұл әдіс көп тапсырма берілген жағдайда оқушыларға қайталау мүмкіндігін туғызады.

 

 

 

 

 

«Смайликтер»

 

 

Слайд

 

Үлестірмелі  топтамалар

 

 

Интербелсенді тақта

 

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Сөздікпен жұмыс.   

 Жаңа сөздермен таныстырады,  оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.

 

 

 

 

 

 

Ойтүрткі

Бейнебаянды тыңдап, өз ойларымен бөліседі.

 

 

 

Айтылым

 тапсырма

Жеке     жұмыс

ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС)

(даралап оқыту тәсілі арқылы)

Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады.

Жеке қажеттілгі бар оқушы (төмен деңгейлі)«қолдау» әдісі арқылы саралау жүргізіледі

Айтылым

 9-  тапсырма

Жұптық  жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Оқылым

3-тапсырма

Топтық    жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

   Айтылым

2-тапсырма

Жеке тапсырма

 

  Жазызым   

4-тапсырма

Жеке жұмыс

 

 

 

Жазылым  

1- тапсырма

Жеке жұмыс

 

 

 

 

 

Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады. Аудармасын мұғалімнің көмегімен айтып шығады.

Абырой-честь

Ибалы-учтивый

Қылық-поведение

Тектілік-благородство

Қылықты-привлекательный

Ізетті-вежливый

Айтылым

Балалар, мына видеодан біз не түсіндік?

Кім туралы сөз болды?

Яғни, сабақ кімдер туралы болмақ?

  Айтылым

 «РАФТ» стратегиясы жағдаят арқылы жүзеге асады. Р-рөл. (ақын/тілші) А-аудитория. (халық) Ф-форма (сұхбат) Т-тақырып. (Қыз-қызғалдақ) Оқушылар лексикалық минимумда берілген сөздерді қолданып, төмендегі кестені толтырады. Нәтижесін жұп болып талқылайды.

Сөз Анықтама/аудармасы Сөз тіркес Сөйлем

 

Айтылым

Диалогті толықтырыңдар.

— .............?

— Қазақ халқы қызды ерекше құрметтеген. Неге?

— Өйткені ....... .

— Саған қазіргі қыздардың киім үлгісі ұнай ма?

— Жоқ. Себебі .... . Саған ше?

— Маған ұлттық киімдер ұнайды. Қазіргі заманға лайықталып тігілген

сән үлгілері өте әдемі. Бірақ ....... .— Солай ма? Екеуіміздің ойымыз бір жерден шықты. Маған да ...... .

Оқылым

Мәтінді оқы. Мазмұны бойынша жоспар құр.

Мәтінде не туралы айтылған?

Түсіндірме сөздікпен жұмыс жасаңдар. Білдіретін мағынасын түсніпі алып, сөйлем құраңдар. Постер қорғаңдар.

Айтылым

Суреттерге қара. Саған қай қыздың киімі

ұнайды? Не себепті?

Жазылым

«Венн диаграммасы» . Екі мәтінді салыстыр.

Жазылым

Көп нүктенің орнына

тиісті қосымшаларды қойып,

мақал-мәтелді жаз.

• Қыз — ауыл... көркі,

Жігіт — ауыл... серті.

• Ана... көріп, қызын ал,

Ата... көріп, қыз... бер.

• Қыз — қылы... сүйкімді,

Ұл — әдебі... сүйкімді.

 

 

«Үш шапалақ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

  1. балл

-Таныстырады

-Талқылайды

 

«Стикерлер»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

4 балл

-Сұхбаттасады

-Ойын айтады

«Бас бармақ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

4  балл

-Түсіндіреді

-Топтастырады

«Бес саусақ» тәсілі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор

-Сұраққа жауап береді

-Пікірін білдіреді

 

«Үш шапалақ»

Оқулық

сөздік

слайд

  

 

 

АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар

 

 

 

 

 

Таратпа парақшалар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд

Оқулық

 

 

 

 

 

 

Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер.

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

слайд

 

 

 

 

 

 

Кесте

 

 

 

 

 

Таратпалар

Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : қыз туралы мақал-мәтелдер жаттап келу

 

Кері байланыс

 

 

 Өз деңгейлерін анықтайды.

 «Бес саусақ» тәсілі бойынша оқушы сабаққа талдау жасайды.

 

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.

             

 

 

Жаңартылған күні: 26.01.2024 12:33
Құрылған күні: 26.01.2024 13:00

Текст