Акция "Дорога в школу"

"Мектепке жол" акциясы бойынша анықтама
"Қараменді батыр ауылы ООШ" КММ бойынша

2023-2024 оқу жылына

Жыл сайын еліміздің барлық өңірлерінде "Мектепке жол"республикалық қайырымдылық акциясы өтеді.

Акцияның мақсаты-аз қамтылған, көп балалы отбасылар, жетім балалар және оқу жылының басына дайындық кезеңінде ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарындағы білім алушыларға материалдық және өзге де көмек көрсету және әлеуметтік себептер бойынша балалардың мектепке бармауының алдын алу.

Акция аясында келесі іс-шаралар өткізілді:

Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім балаларға, аз қамтылған және қолайсыз отбасыларға балаларды мектепке дайындауда материалдық көмек көрсету проблемаларына қоғамның және халықтың назарын аудару, мұқтаж балаларға нақты атаулы көмек көрсету.
Мемлекеттік мекемелердің басшыларына, жеке кәсіпкерлерге жәрдемдесу және көмек көрсету туралы өтініш жолдау.
Көмекке мұқтаж отбасылардың деректер банкін құру.
Азаматтардың өтініштері бойынша жұмыс істеу, акция бойынша көмек көрсету және оны қолдау үшін сенім телефонының" жедел желісі " ұйымдастырылды.
Мектепте қайырымдылық акциясы өткізілді
Мектепте қайырымдылық акциясы өткізіліп, мектеп педагогтары мен ата-аналар қауымы кейіннен мұқтаж оқушыларға беру үшін киім, аяқ киім, кеңсе тауарларын әкелетін пункт құрылды. Көпбалалы және аз қамтылған отбасыларға көмек көрсетіледі.

Акция шеңберінде тәуліктің қараңғы уақытында заңды өкілдерінің қатысуынсыз жүрген кәмелетке толмағандарды анықтау мақсатында апта сайынғы рейдтер өткізілді. Мектепке дейінгі білім беру мұғалімдері А.К. Бимендина және А. М. Кемелова 5-6 жастағы балаларды оқытуды қамту мақсатында мектеп жасына дейінгі балаларды анықтау үшін аулалық аралау жүргізді, оқушылардың тұрғын үй - тұрмыстық жағдайлары актілерін жүргізді. Акция барысында жалпы білім беретін республикалық қордан 40 балаға материалдық көмек көрсетілді. "Қазақ-телеком" компаниясы екі оқушыға кеңсе тауарларын бөлді.

Директордың тәрбие работе жөніндегі орынбасары: Сатвалдинова Д. Ш.

2022 жылда «Мектепке жол» Республикалық акциясын өткізу тұжырымдамасы

2022 жылы «Мектепке жол» Республикалық акциясы (бұдан әрі – Акция) балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы   19 қаңтардағы №780 Жарлығымен жарияланған Балалар жылын іске асыру шеңберінде өткізіледі.

Акцияның ұраны: Мектепке жол-Шекарасыз жақсылық.

Қазақстан Республикасының әрбір азаматы халықтың әлеуметтік осал топтарынан шыққан балаларды мектепке дайындауда атаулы көмек көрсетуде азаматтық белсенділік таныта алады, оның мектепке жолы қуанышты болуы үшін әрбір балаға шынайы қамқорлық пен назар аудара алады.

Акцияның мақсаты-аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан оқушыларға, жетім балаларға, сондай-ақ ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға оқу жылының басталуына дайындық кезінде материалдық қолдау көрсету және әлеуметтік себептер бойынша балалардың мектепке келмеуінің алдын алу.

Акцияның басталуы 2022 жылдың 1 тамызынан, аяқталуы - 2022 жылдың 30 қыркүйегінде.

"Қарамеңді батыр ауылының № 11 негізгі мектебі"  КММ

"Мектепке жол" акциясы аясында демеушілік көмек көрсету бойынша ақпарат

Биылғы жылы "Мектепке жол" республикалық акциясы аясында әлеуметтік жағдайы төмен отбасылардан шыққан 22 оқушыға кеңсе тауарлары мен портфельдер түрінде Қарамеңді батыр ауылының демеушілері С.и. Чигарев 70 000 теңге, М. д. Жасаров 20 000 теңге, "Бай жер" ЖШС 34 000 теңге сомасында материалдық көмек көрсетілді.

Жаңартылған күні: 01.11.2019 22:15
Құрылған күні: 13.10.2023 16:22